Zwrot za paliwo – jak uzyskać? Już od 300 zł w górę

Jak łatwo otrzymać zwrot za paliwo? Dofinansowanie

Nie wszyscy mają świadomość, że można w łatwy sposób uzyskać zwrot za paliwo. Jest parę metod, które są naprawdę warte uwagi. Są dotacje państwowe, ale także istnieją firmy, które pomagają uzyskać zwrot za paliwo w banalny sposób. Kto nie chciałby dostać zwrotu za codziennie jeżdżenia do pracy, na zakupy, po dziecko do szkoły? Z danych wynika, że przeciętny Polak wydaje miesięcznie na paliwo od 710 do 920 zł miesięcznie! To jest ogromna kwota, bo średnio po roku wydajemy prawie 10 tys. zł za samo paliwo, a do tego są jeszcze ceny ubezpieczenia, eksploatacji pojazdu itp.

W takim razie, czy jest możliwość zwrotu za paliwo? No bo w końcu, za 10 tys. zł możemy zafundować sobie niesamowite wakacje dla całej rodziny i jeszcze nam zostanie.

Jak odliczyć dojazd do pracy?

Państwo zafundowało ciekawy projekt, dzięki któremu możemy dostać dofinansowanie za dojazd do pracy, jeśli jest ona oddalona o 80 km od miejsca zamieszkania. Nie każdy jednak o tym wie, a jest to ciekawy projekt dofinansowania społeczeństwa.

Innym sposobem jest konsultacja z pracodawcą, który będzie na podstawie biletu miesięcznego za komunikację miejską, dodawał nam do wypłaty odpowiednią ilość pieniędzy. Jednak nie każdy jeździ autobusem czy pociągiem do pracy. Czasami jest to czasochłonne, a nie my nie jesteśmy w stanie tego logistycznie dograć, tak aby być punktualnie. W końcu czas, to pieniądz, a marnując czas, marnujemy pieniądze. Dlatego właśnie spora część Polaków dojeżdża do pracy samochodem.

Jazda samochodem to też spora wygoda. Jesteśmy na miejscu zawsze kiedy chcemy i gdzie chcemy. Nie musimy dostosowywać pociągów, czy autobusów do naszej codziennej podróży do pracy. Zwłaszcza, gdy dodatkowo mamy nasze pociechy w przedszkolu czy szkole albo musimy jechać na zakupy.

Dofinansowanie przez pracodawcę

Niektóre firmy podkreślają takie atuty w swoich ofertach pracy. Nie zawsze jednak jest to zgodne, bo są pewne wymagania, przykładowo – pracownik ma dojeżdżać do pracy tylko autobusem i po okazaniu biletu miesięcznego otrzyma zwrot. Spora część osób jednak woli jeździć samochodem. Przedsiębiorstwa też w części dają samochody służbowe, w których to odliczają paliwo zużyte w celach służbowych. Niewiele jest takich przedsiębiorstw lub też nie koniecznie możesz być na takim stanowisku, aby samochód służbowy Tobie przysługiwał.

Zwrot za paliwo, jeżdżącym samochodem prywatnym może być jednak problematyczny, nie każdy przedsiębiorca ma chęć wypłacania odpowiedniej sumy za przejazd autem. W takim wypadku, zwrot za paliwo raczej odpada. Jednak następna metoda może nam to rekompensować.

Dofinansowanie przez zewnętrzną firmę

Któż by pomyślał, że istnieją na tym świecie firmy, które wypłacają pieniądze za to, że jeździsz sporo kilometrów – do szkoły, do pracy, na studia, na zakupy do centrum miasta, czy do rodziny. Osobiście, jeśli słyszę, że mam jechać do rodziny, czy na imprezę rodzinną oddaloną dość sporą ilością kilometrów, biorę kalkulator i przeliczam czy jest to opłacalne. Niektóre samochody są naprawdę paliwożerne.

Zwłaszcza przy aktualnie rosnących cenach za paliwo, taki zwrot byłby niesamowity pod względem naszego budżetu rodzinnego. Pytanie w jakim celu wykorzystujesz samochód? Bo jeśli dojeżdżasz do pracy do centrum, czy jeździsz po mieście, gdzie Twój smutny samochód, niewyróżniający się niczym ogląda setki osób, to jest sposób na to, abyś dostał zwrot za paliwo, dzięki pewnej firmie.

DrivingAd jest firmą, która udziela zwrotów za paliwo praktycznie każdemu. Zwrot za paliwo zaczyna się od 300 zł, a można dostać nawet 1200 zł w ciągu miesiąca za dojazd do pracy. Jest to innowacyjny pomysł, dzięki któremu możemy odzyskać setki, a nawet i tysiące złotych miesięcznie za jazdę do pracy, tak jak jeździłeś/aś. Nie zmieniając nawyków, czy trasy, firma tak wypłaca gotówkę za to, że okleisz swój nudny samochód w ciekawy sposób. Przykładowe zdjęcie umieszczamy poniżej.

Jeżdżąc do pracy i zostawiając auto na parkingu, duże firmy chciałyby, aby Twój zwykły samochód stał się czymś niezwykłym i dodają im uroku w postaci nieszablonowych oklein, które możesz ściągnąć w każdej chwili. Wyobraź sobie, że za tę kwotę możesz polecieć na wymarzone wakacje, czy zaoszczędzić na nowy samochód albo remont kuchni. Świetna sprawa, sam z niej zacząłem korzystać, ponieważ samochód służy mi tylko do dojazdu z punktu A do punktu B, a przy okazji okleina dodała mu uroku.

Zwrot za dojazd do pracy z Funduszu pracy

Pracownik może złożyć odpowiedni wniosek do urzędu pracy, a dzięki Funduszu Pracy, możemy otrzymać zwrot za paliwo, ale tylko gdy spełni się odpowiednie wymogi…

Otóż pracownik musiał zostać zatrudniony ze skierowania z urzędu pracy oraz wynagrodzenie nie przekracza dwuktrotności najniższego wynagrodzenia. Mało tego, zatrudniony pracownik, musi co miesiąc okazywać zaświadczenie o zatrudnieniu oraz potwierdzenie zapłaty za dany miesiąc oraz dokumenty dokonania wydatków za przejazdy (bilety komunikacji miejskiej lub faktury).

Koszt uzyskania przychodu, a dojazd do innej miejscowości

Jeśli jesteś pracownikiem, który jeździ do pracy znajdującej się w innej miejscowości, możesz starać się o częściowy zwrot na podstawie rozliczenia PIT. Można otrzymać 300 zł miesięcznie, co w dzisiejszych czasach, przy tak szybko rosnących cenach paliwa jest marne. Ale zawsze coś! W skali roku daje nam to 3600 zł. Osoby pracujące i mieszkające w tej samej miejscowości także mogą starać się o częściowy zwrot, jednak kwota nie jest taka sama, jak w przypadku pracy w innej miejscowości, a zdecydowanie niższa.