Jak zrobić bongo? Sposoby na bongo w domu

Jak zrobić bongo w domu?

Zastanawiasz się nad zakupieniem bonga albo po prostu chcesz sprawdzić jak jest palić specyfiki z bongo? Nie ma problemu, zrobienie domowego bonga, to dosłownie parę minut! Jeśli dalej zastanawiasz się jak zrobić bongo, to w tym poradniku opiszemy wszystko krok po kroku. Oczywiście nie jest to bongo jakoś bardzo trwałe, ale jeśli zbiło Ci się własne, a za parę minut przychodzą znajomi lub nie chcesz wydawać dodatkowej gotówki, czy też chcesz spróbować jak to jest, to to właśnie poradnik dla Ciebie.

Poniżej znajdziesz 3 sposoby na zrobienie bonga w domu przy użyciu podstawowych rzeczy, takich jak butelka po wodzie.

Bongo z plastikowej butelki

Ten sposób zna chyba każda osoba paląca CBD, czy inne specyfiki. Nie raz sam używałem tego sposobu, ponieważ jest bardzo szybki i łatwy w przyrządzeniu. Wystarczy butelka po wodzie, coli, czy czymś podobnym oraz lufka + nóż.

Możemy zrobić to na parę sposobów. Jednym z nich, jest lekkie nacięcie w 1/4 butelki od dołu. Następnie wpychamy uzupełnioną lufkę tak, aby była skierowana pod kątem do dna. Ważne żeby nic z lufki nie wypadło, dlatego ułóż ją w sposób, aby była skierowana do góry. Następnie odkręcasz korek z butelki i zalewasz wodą, do momentu aż lufka będzie zanurzona w wodzie. Lub piwie, co kto woli, chociaż według mnie to strata piwa.

I to w zasadzie tyle, zrobiłeś swoje bongo. Podpal to co masz w lufce, a następnie ciągnij przez otwórz, tak jakbyś pił wodę. Tylko jej nie pij!

Bongo z ananasa lub pomarańczy

Ten sposób jest bardziej dla testerów. Jeśli znudziło Ci się standardowe palenie z bonga, to ten sposób jest całkiem ciekawy. W zasadzie wygląda to podobnie jak z butelką. Najpierw jednak musisz odkroić lekko u góry, abyś mógł brać dym do płuc i wydrążyć miąższ z ananasa lub pomarańczy. Później, robisz dziurę na lufkę, możesz to zrobić już samą lufką podpalając ją zapalniczką, aby się nagrzała przez co łatwiej będzie Ci zrobić na nią dziurę.

Kolejnym krokiem będzie zalanie lekko wodą i już. Kolejne egzotyczne bongo w warunkach domowych zrobione. Uwierz mi, że na imprezie robi to ogromną furorę, aż każdy chciałby zajarać z takiego bonga z ananasa.

Domowe bongo z puszki po Pringlesach

Chipsy towarzyszą właściwie na każdej imprezie, jednak nie zawsze są one w puszcze lub nie są to koniecznie chipsy tej marki. Oczywiście nie jest konieczne używanie opakowania po tych chipsach, mogą być inne zamienniki, ważne żeby puszka buła bardzo podobna. Takie bongo jest zdecydowanie trwalsze niż bongo z butelki. No chyba, że używasz puszki papierowej, która jest średnio trwała. Taka papierowa puszka może szybko zacząć przemakać. Jeśli jesteś desperatem, a chcesz wypróbować ten sposób i masz papierową puszkę, to weź szeroką taśmę klejącą. Obwiń całe bongo w taśmę i powinno być okej.

Będziemy do tego potrzebowali dość mocniejszego noża oraz taśmę. Robimy dziurę na 1/4 wysokości jak w butelce. Wkładamy lufkę i dajemy ją pod kątem np. dzięki taśmie klejącej. Jeśli macie butelkę pod ręką, to dobrze by było odciąć górę butelki, aby mieć węższe wejście na usta.

Podsumowanie

To w zasadzie tyle, 3 najpopularniejsze sposoby na zrobienie bonga w domu. Na pewno któryś z tych sposobów będzie dla Ciebie odpowiedni. Teraz odpowiedź na pytanie jak zrobić bongo już będzie Ci dobrze znane. Wystarczy owoc, warzywo, butelka czy pudełko po chipsach i już! Sposoby te są świetne na wieczorne imprezki, czy jeśli zepsuło Ci się bongo. Wszystkie były testowane i to nie raz. Jak widzisz, nie ma rzeczy niemożliwych, nawet i z klocków lego można zrobić bonio, wystarczy chcieć.