Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Nawet jeśli mieszkasz sam, to i tak potrzebujesz raz na jakiś czas użyć pralki. Wykonuje całą robotę za Ciebie, nie musisz czyścić ręcznie, wrzucasz ubrania, proszek i leci. Gdyby to było tylko takie łatwe… Tu nie można prać w innymi ubraniami o poszczególnych kolorach, tu trzeba prać ręcznie, tu w tylu i tylu stopniach, a jeszcze dochodzi do tego nieprzyjemny zapach z pralki. Jak temu zapobiec?

Przyczyny brzydkiego zapachu z pralki

Przyczyn brzydkiego zapachu z pralki może być wiele. Najczęstszymi natomiast są mikroorganizmy, grzyby, pleśnie. Wydzielają one okropny zapach, który jest nie do zniesienia. Tworzą się one jeśli mają dobre warunki do wzrostu, czyli potrzebują wilgoci oraz ciepła. Pralka niestety im to zapewnia, przez co, jeśli nie używamy pralki przez parę dni, mogą pojawić się kolonie mikroorganizmów. Namnażają się one bardzo szybko, dlatego warto szybko zapobiec dalszemu rozrastaniu się kolonii.

Jak szybko usunąć brzydki zapach z pralki?

Aby szybko usunąć nieprzyjemny zapach z pralki, należy zlokalizować miejsce występowania zapachu, a następnie użyć środka do odkamieniania lub do dezynfekcji, ponieważ likwiduje on kolonie mikroorganizmów wytworzonych w pralce. Należy pamiętać, aby usunąć ubrania z pralki i włączyć ją z wysoką ilością stopni.

Takimi miejscami mogą być elementy grzewcze, filtr węża spustowego, zbiorniczek, wąż do pojemnika na proszek lub pojemnik do nalewania proszku. Najłatwiejszym sposobem będzie po prostu wlanie odpowiedniego środka do pralki oraz uruchomienie jej bez ubrań.

Najczęściej zapachy te tworzą się podczas częstego używania trybu ekonomicznego, ponieważ w tym trybie woda nie ma wystarczającej ilości stopni, aby bakterie mogły wymrzeć.