Jak usunąć gumę z podeszwy?

Jak usunąć gumę z podeszwy?

Od lat się mówi o ekologii i pomaganiu planecie. Często organizowane grupowe zbieranie śmieci itp. Jednak nie każdy podchodzi do tego tematu tak jak się powinno. Jeśli żyjesz w mieście to znasz pewnie irytację, gdy nadepniesz butem na lepiącą się gumę do żucia, która za nic nie będzie chciała się samoistnie odkleić.

Jest kilka bardzo prostych sposobów na pozbycie się gumy z podeszwy buta.

Chusteczka higieniczna jako najprostszy sposób

Oczywistym i najprostszym sposobem będzie użycie chusteczki higienicznej, która niestety nie za często pomaga. Jednak trzeba uważać, aby nie dotknąć palcami ohydnej gumy wyplutej przez jakiegoś łosia nieumiejącego wyrzucić gumy do kosza, jak normalny człowiek. Gdy ten sposób zawodzi, trzeba podjąć się innych środków.

Wsadź but do zamrażarki

Jeśli potrzebujesz but na następny dzień, to wsadź go na noc do zamrażarki. Właściwie to wystarczy nawet godzina, guma staje się twarda i łatwo odchodzi od buta, ale jeśli nie masz na to czasu, bo wracasz późno do domu, to wsadź go na noc do zamrażarki. Pewne jest, że z rana po wyjęciu buta, guma będzie bardzo i to bardzo twarda. Wtedy właśnie najłatwiej schodzi z buta.

Ale co jeśli guma przykleiła się do podeszwy tak mocno, że nie może zejść nawet wtedy? Logicznym sposobem będzie ubranie rękawiczek, nóż do tapet i działamy. Albo można użyć jeszcze jednego dziwnego sposobu.

Masło orzechowe

Niektórzy mogą mieć naprawdę bardzo drogie buty, więc używanie noża do tapet, który może uszkodzić podeszwę lub zamrażarki, przez którą materiał naszego buta może się zniszczyć, może być złym pomysłem. Dlatego mamy jeszcze jeden dziwny sposób – masło orzechowe.

Posmaruj but masłem orzechowym w miejscu, gdzie znajduje się guma. Odczekać chwilkę, około 4 minuty, ale nie więcej, bo możesz pogorszyć sytuację. Weź szczoteczkę i pod bieżącą wodą zacznij szorować, a pewnym jest, że guma szybko zacznie schodzić z resztkami tej orzechowej mazi.