Jak rozkochać w sobie faceta po 40?

Jak rozkochać w sobie faceta po 40?

Mężczyzna po 40-stce już nie jest tym samym meżczyzną co 20 lat wcześniej. Bierze pod uwagę całkiem inne czynniki i elementy wybierając sobie kobietę życia. W tym wieku również ciężko znaleźć miłość, ale to nie znaczy, że nie jest to wykonalne. Zwłaszcza jeśli znasz te parę elementów, na pewno uda Ci się rozkochać w sobie faceta po 40.

1. Spraw by czuł się potrzebny

Każdy mężczyzna w końcu musi to poczuć. Nie może czuć się bezużyteczny, bo wtedy traci uczucie do swojej drugiej połówki. Nie bój się więc go poprosić o pomoc nawet w najprostszej czynności na spotkaniu, wtedy dasz mu znak, że jest kimś wyjątkowym i potrzebnym. Ma uczucie wartości.

2. Zachwalaj go, ale też nie za często

Facet lubi czuć się doceniony i szanowany. Zwłaszcza gdy dotyczy to nie stricte jego wyglądu, ale jego sukcesów. Jeśli prowadzi swój biznes, pokaż mu że jest to interesujące, mów coś w stylu, że osiągnął sukces, że jest to niesamowite. Jak u kobiety facet powinien chwalić jej wygląd, tak facet lubi jak chwali się jego sukcesy i działania.

3. Pozwól mu za Tobą zatęsknić

Nie bądź nachalna, pokaż mu, że też jesteś wartościowa. Zakazany owoc smakuje najbardziej, jak ma Ciebie mało, to będzie tęsknić i zapragnie Cię z powrotem. Jeśli spotykacie się co drugi dzień, to zrób lekką przerwę np. 4 dniową lub więcej. Zwłaszcza jeśli ma czas wolny, wtedy nie ma za bardzo co robić i będzie myślał o Tobie.

4. Bądź sobą

Nie udawaj kogoś kimś nie jesteś. Oczywiście, sposoby opisane w tym artykule mogą prowadzić Cię do osobowości, która nie przystosowuje się do Ciebie, ale również nie możesz udawać kogoś kim nie jesteś. Jeśli masz hobby to nie udawaj, że go nie masz, bądź po prostu sobą.

5. Wspieraj jego hobby i zainteresowania

Dopytuj się o jego hobby, pokaż że też Cię to interesuje. Chociaż dopytuj, wystarczy, abyś zadawała krótkie pytania, abyś pokazała inicjatywę z Twojej strony, nawet niewielką.

6. Po prostu go słuchaj

Nie przerywaj. Słuchaj tego co mówi. Opowiada jakąś historię? Słuchaj, nie przerywaj opowiadając o sobie. Ale naprawdę słuchaj, to jest ważne, a nie że udajesz, że go słuchasz, a tak naprawdę wlatuje jednym uchem, drugim wylatuje. Bądź obecna. Pozwól mu być przez chwilę w centrum uwagi. Zwykle mężczyźni nie opowiadają o swoich działaniach, uczuciach, dlatego dopytuj i słuchaj aktywnie.

7. Rozmawiaj z nim i bądź uprzejma

Wypytuj go o jego życie, o to co lubi, jego przeszłość. Pamiętaj również, aby mu nie przerywać i nie mówić ciągle tylko o sobie. Gdy on opowiada historie, Ty się wtrącisz i opowiesz, że podobna sytuacja spotkała również Ciebie, zaczynasz opowiadać ją ze szczegółami, to możesz być wręcz pewna, że takim zachowaniem odstraszysz go od siebie.

8. Pozwól mu poczuć się gentlemanem

Niech będzie szarmancki. Pozwól mu być facetem, który dba o swoją kobietę. Musi poczuć się, że to on jest w tym związku samcem Alfa. Jeśli nie będzie czuł dominacji, będzie uważał, że jest słabym mężczyzną i że nie będzie potrafił zadbać o kobietę.

9. Przełamcie barierę

Jak wiesz, każdy ma swoje jakieś erotyczne fantazje. Jeśli jesteś już na bliskim etapie z mężczyzną, może czas porozmawiać o swoich erotycznych fantazjach? Kto wie, może macie takie same wizje seksu, czy marzenia do spełnienia w łóżku. Jeśli związek ma mieć sens, to ważna jest szczerość w kontekście łóżkowym. Ten temat jest bardzo szeroki, więc zaprosiliśmy też specjalistkę do takich spraw – Pani Agata, założycielka marki Erotify i prowadząca opowiadania erotyczne.

Takie drobne gadżety jak wibratory, strony, kajdanki, pasy, maseczki, kremy, czy świeczki do kapania na ciało, podczas seksu wzmacniają erekcję po obu stronach. To zaś wywołuje znacznie większy wyrzut oksytocyny – hormonu miłości. Jest on niesamowicie silnym hormonem, bo to on towarzyszy w dużym stopniu w związku. Można powiedzieć podstawą miłości.

Pani Agata ma duże doświadczenie w uwodzeniu i rozkochiwaniu – jest byłą doradcą seksualnym. Wie, że jeśli seks ma być zadowalający dla obu stron, to ważne są dosłownie wszelkie elementy łóżkowe. To może być zaskakujące, ale wiele związków kończy się przez to, że są całkowicie inne realia seksualne, niż druga osoba się spodziewała. Jeśli dawno nie byliśmy zadowoleni z seksu z drugą połówką, to oksytocyny w organizmie jest coraz mniej.