Wizytówka firmy – Jak dodać moją firmę do Google Maps?

Jak dodać firmę do Map Google? Poradnik

Pozycjonowanie lokalne należy do kategorii pozycjonowania stron, w którym to, staramy się wypozycjonować swoją stronę internetową w danym mieście lub regionie. Dla przykładu, używa się takich fraz jak „Strony internetowe Katowice” czy „Pozycjonowanie stron Bielsko” lub „Hydraulik Oświęcim”. Frazy te są wpisywane przez użytkowników w poszczególnych miastach ze względu na oczywistość frazy.

Jeśli Ty chcesz zamówić pizze wpisujesz „Pizza Radom” lub masz wypadek drogowy to „Pomoc drogowa Bielsko”. Prosta fraza dla użytkownika, ale dla pozycjonera już trudna. Dużo pracy trzeba włożyć, aby strona znalazła się w wymarzonym Top1 wyników wyszukiwania. Jest jeden prosty sposób – Google Maps Moja Firma. Narzędzie te jest udostępnione przez Google w celu dodania swojej firmy do Map, dzięki czemu użytkownicy lokalni mogą znaleźć nasza firmę w Google w łatwiejszy sposób. Oczywiście nie jest to pełnoprawna strona internetowa, ale można dodać do niej adres.

Jest to jedna z najpopularniejszych i najefektywniejszych metod zdobywania klientów, plus klienci mogą zostawić opinie, dzięki czemu klient wie kogo wybrać, a kogo nie.

Jak zrobić wizytówkę Google Maps?

  1. Na początek wpis adres siedziby swojej firmy w wyszukiwarce lub od razu w Google Maps
  2. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy w miejsce, gdzie znajduje się Twoja firma
  3. Rozwinie się wiele możliwości. Kliknij w „Dodaj swoją firmę„.
  4. Po kliknięciu, zostaniesz przekierowany do strony Google Moja Firma, gdzie samouczek krok po kroku pomoże Ci stworzyć wizytówkę.
  5. W następnym kroku wpisz nazwę swojej firmy.
  6. W dalszych krokach wypełnij dane o które prosi Google.
  7. Na koniec będzie potrzebna weryfikacja przez telefon (SMS lub połączenie) albo przez pocztę.
  8. Jeśli wybrałeś opcję telefonu, wpisz kod który dostaniesz na telefon, ale jeśli wybrałeś pocztę, musisz poczekać do około 14 dni na list od Google, w którym będzie podany kod weryfikacyjny. Nie zawsze jednak jest wymagana weryfikacja pocztą, ale zdarza się, że jest ona obowiązkowa.