Czy w sieci znajdę hip-hopowe nowinki?

Portal Strefa Rapu

Według portalu artloop, hip-hop można nazywać już oficjalnie najpopularniejszym gatunkiem muzycznym, czyli popem. Dlaczego w przeciągu ostatnich parunastu miesięcy, disco polo odeszło w kąt a stery w Polsce przejął hip-hop?

W dzisiejszym, gościnnym wpisie, redakcja Strefy Rapu wypowie się na temat tego, dlaczego hip-hop jest tak popularny i kto ze sceny raperskiej jest uznawany za TOP1. Zapraszamy zatem do lektury

Dlaczego hip-hop jest najpopularniejszym gatunkiem muzycznym?

Odpowiedź jest zaskakująco banalna. Hip-hop jest najpopularniejszą kulturą muzyczną, najpopularniejszym gatunkiem, ponieważ łatwo wpada w ucho. Każdy kiedyś polubił jakąś nutkę hip-hopową, lub chociaż jej fragment. Kojarzycie „Tamagotchi„, „Kryptowaluty” Taconafide lub „Do końca” od Zbuku? Jeśli nie kojarzycie po tytule, to wpiszcie je w wyszukiwarce YouTuba. Większość czytelników raczej będzie kojarzyło fragmenty tych piosenek.

Portal z nowinkami hip-hopowymi

Czy istnieje jakiś portal, który by pisał o nowinkach ze świata Hip-Hopu? Oczywiście! Czego nie ma w dzisiejszych czasach w sieci, co? Są portale na każdy temat (no może prawie każdy). Tak samo jest portal na temat Hip-Hop, czyli Strefa-Rapu.pl

Czy hip-hop to rap?

Hip-hop to nie rap. Hip-hop to kultura muzyczna, na która składa się parę filarów. Jednym z tych filarów jest właśnie rap. Jednak hip-hop to nie to samo co rap. Są to dwa różne terminy.

Kto jest najpopularniejszym raperem w Polsce i na świecie?

Według statystyk Spotify, z ostatnich pięciu lat, najpopularniejszym raperem w Polsce jest Taco Hemingway. W TOPce znajdziemy również takie ksywki jak Quebonafide, White 2115, Mata, Żabson, Bedoes, Tymek, czy Lanek.